کد خبر: 167  | تاریخ خبر: 1395/12/17 23:15:27

پيام رييس هيات مديره و دبير جابك به دانشجويان و برگزاركنندگان همايش علوم آزمايشگاهي شيراز

بسمه تعالی 

جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور که افتخار دارد به نمایندگی کارکنان آزمایشگاههای تشخیص طبی سراسر میهن اسلامی ، پیگیری دو امر خطیررا به عنوان رسالت تشکیلاتی خود ، در دستور کار مداوم داشته باشد ، مراتب تقدیر و تشکر خود را از برگزار کنندگان این همایش اعلام و به محضر تمامی سروران ارجمند و شرکت کنندگان محترم عرض ادب و احترام می نماید . دو رسالت خطیر مذکور ؛ یکی ارتقای جایگاه آزمایشگاهیان از جمیع جهات و دیگری پیگیری حقوق و مطالبات صنفی کارکنان صدیق و شریف آزمایشگاه می باشد که موضوع این همایش در خور تحسین با مورد نخست پیشگفت همپوشانی دارد ؛ بنابر این ما به عنوان بدنه ی آزمایشگاه که بار اصلی انجام کار را عهده دار و همواره به بهای هزینه کردن عمرمان خون دل آزمایشگاه را خورده ایم و از کیان آزمایشگاه و شان و جایگاه علمی و کاربردی آن صیانت نموده ایم . اعتقاد و باور راسخ داریم که آزمایشگاه به هیچ وجه جای افراد بی سواد و کم سواد نبوده و حضور نیروهای غیر علوم آزمایشگاهی که از تحصیلات آکادمیک این رشته و سواد کافی و کارائی لازم بی بهره هستند ، هیچگونه محلی از اعراب در هیچ آزمایشگاهی اعم از دولتی و خصوصی ندارد ! بنابراین با صراحت کامل اعلام می داریم : 

1- افراد غیر مرتبط در آزمایشگاه ها باید با فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی جایگزین گردند .
2- از ورود دانشجوی بدون آزمون تحت هر عنوان و با هر توجیه به این رشته ممانعت گردد . 
3- کلیه ی مراکز غیر دانشگاهی و حتی وابسته به دانشگاه که خارج از روال اخذ دانشجو به وسیله ی آزمون و و طی دوره های آموزش تئوری و عملی دانشگاهی ، مبادرت به تربیت نیروی کار برای آزمایشگاه ها می کنند ، غیر قانونی اعلام و تعطیل گردند . 
4- بر اهمیت عملی کارورزی عملی در دانشگاهها و طی دوره های طرح نیروی انسانی تاکید و اصرار می ورزیم .
5- بازگشایی مقطع دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی را بسیار ضروری و برای ارتقا، هویت علمی و کارآمدی و روز آمدی ، راهبردی و اجتناب نا پذیر می دانیم . 

هرگونه مخالفتی از سوی بزرگوارانی که نان آزمایشگاه را می خورند ، خواسته یا نا خواسته از سر افزون خواهی و نگرش اقتصادی به جای علمی و عملی می دانیم . 

دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی حلقه ی مفقودی است که طبق قول و تصریح وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، جناب آقای دکتر قاضی زاده ی هاشمی می بایست بازگشایی گردد و تا ضمن پوشش کمبود مسئول فنی در مراکز متعدد آزمایشگاهی ، بر وزن علمی و ارتقا خدمات آزمایشگاهی بیفزاید و هیچ گونه طرح و پیشنهاد دیگری کفایت از این امر نمی نماید . فلذاست که این جامعه هم صدا با دانشجویان عزیر علوم آزمایشگاهی سراسر کشور که همکاران آینده ما خواهند بود و هم نوا با انجمن دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی بر احیا و بازگشایی دکترای حرفه ای با همه ی توان پای می فشاریم و تصویب آن را از کمیته عالی آموزش وزارت خانه خواستاریم .

موفق و سربلند باشید 

حبیب الله فاضلیان  رییس هیئت مدیره و دبیر جامعه آزمایشگاهیان کشور

9 اسفند 1395


 
 
امکانات

 
پیوندها 
  
 
تمام حقوق این سایت برای جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور، محفوظ است.